Poznání krásy 3.

11. září 2013 v 16:55 | Twotika |  Normální a ani moc nezblázněné...


Tak a mám tu zase další díl příběhu z nudy :D


Otevřela jsem dárek a překvapeně jsem na něj koukala. ,,Mami to..." Kamila nevěděla co říct. ,,To nemůžu přijmout mami!" řekla a podávala balíček zpět k mámě. ,,Jak nemůžeš??" zeptala se. ,,Ty musíš!" zasmála se. Kamila byla šťastná. V balíčku se ukrývalo nějaké oblečení na koně a 15 000 ,- Kč. ,,To máš za všechny kapesné, které jsme ti nedávali." odpověděla jí. ,,A když už jsme u těch peněz..." řekl otec. ,,Tak ode mě máš peníze v krabici." řekl. ,,A o těhlech neví maminka, která by s tím nesouhlasila." řekl otec. Kamila se na ně usmála. ,,Děkuju vám." řekla a zvedla se. Odešla do pokoje. V pokoji si odpojila svůj starý PC a odnesla ho na chodbu. Než otevřela krabici zhluboka se nadechla. Otevřela krabici a pro sebe se usmála. Bylo tam dalších 10 000 ,- Kč. Její rodiče nebyli chudí a mohli zbytečně utrácet. Byli bohatí. Otec podnikal a matka byla finanční poradkyně, která byla velice úspěšná. Oba dva měli peníze nazbyt. Peníze si uložila do peněženky ke svým 500 ,- Kč. Když zapínala notebook, těšila se, až se pochlubí o dárcích svým kamarádům. O penězích se zmiňovat nechtěla. Přes facebook napsala své nejlepší kamarádce o notebooku a značkovém oblečení. O penězích se jí ale také nezmínila, protože Pája by si je chtěla půjčit. Když zavírala notebook a šla se osprchovat, byla příjemně unavená a tak hned potom zalezla do postele a zapla si televizi. U televize usínala a tak jí vypla a usnula.

***

Uběhli dva měsíce a ona už byla zabydlená na intru a znala se se svou spolubydlící. Na tenhle den čekala už hodně dlouho. Na první hodinu měla sraz u hlavní budovy s učitelkou nebo učitelem. Když tam dorazila, tak už byla mezi posledními. Učitel se na ní káravě podíval. Kamila sklopila hlavu. ,,Takže, jsme všichni." řekl po pěti minutách. ,,Já jsem váš třídní učitel Marek Vašuta." řekl a podíval se směrem ke Kamile a Martině, její spolubydlící. ,,Teď se postupně představíte a řeknete důvod, proč jste přišli na tuhle školu." řekl pan učitel Vašuta. Postupně se představili všichni Kamilini spolužáci. zbystřila jen u Martiny. ,,Takže já jsem Martina Koubková a přišla jsem se, protože se chci stát chovatelkou koní." řekla a podívala se na Kamilu. Byla na řadě, takže se jen usmála. ,,No někdo mě už zná, takže jsem Kamila Lesková a přišla jsem sem, protože se chci stát žokejkou." Hnědovlasá dívka, kterou ještě neznala se na ní kouknula, Kamila potom poslouchala proč sem přišla. Vida, našla stejnou bláznivou holku, která se též chtěla stát žokejkou. ,,Tak, jak jsem si stihl zapsat. Budou tu povětšinou chovatelé, ale pár vyjímek by se našlo." řekl a odmlčel se pan Vašuta. ,,Třeba Kamila Lesková s Petrou Piškotovou. Obě chtějí být žokejky, nejdříve se mi zdálo, že se nebudou mít rády. Myslím, že se hodně sblíží." řekl Marek a pohlédl na obě dívky. Kamila sklopila oči, neměla ráda, když jí někdo zmiňuje, před lidmi co nezná. ,,Tak třído, teď se půjdeme podívat do stájí a vyvedeme jednoho koně, na kterém si všichni ukážeme co umíte. Lesková s Piškotovou půjdou první a my posoudíme jestli mají na to, být žokejky." řekl Vašuta a zamířil ke stájím. Kamila s Petrou a Martinou po boku vyrazili za ním. ,,Hele Péťo, kdo půjde první?" zeptá se Kamila a koukne na Petru. ,,Ty půjdeš první.. Nechci se ztrapnit!" řekla Petra a Kamila se na ní podívala. ,,To teda nepůjdu." odpověděla Kamila. ,,Která si vytáhne kratší sirku jde první." Vloží se do toho Martina a dá před nás ruku se zakrytými sirkami. První vytahovala Petra a ta zajásala, takže bylo jasné, kdo jde první. Kamila sklopila hlavu a zastavila se před stájemi. Pan učitel přivedl osedlaného koně a pokynul Kamila ať ho dovede k jízdárně a něco předvede. Kamila předvedla to co nejlépe uměla a pak šla Petra a předvedla stejný výkon jako Kamila. Pak šla Martina a ukázalo se, že je stejně dobrá jako Petra a Kamila. Všechno ostatní už proběhlo normálně.

***

Bylo po obědě a měli se předávat koně. S Martinou a Petrou se Kamila velice spřátelila a když zjistili, že bydlí blízko sebe i u rodičů. Popovídali si u Martiny a Kamily v pokoji a rozhodli se, že požádají o třílůžkový pokoj. Když už předešel ten čas, museli se sebrat a převléct se do rajtek. Sešli se na chodbě a vydali se ke stájím. U stájí dostali přidělená jména a rozkazy, že se musí o koně každý den starat a jezdit s nima na vyjížďky. Teda když budou mít tréninky, tak je hlavně vyčistí. Kamila měla jméno Larsen, Petra Mikael a Martina Sheldon. Do stájí přišli skoro poslední a tak nemuseli tolik hledat. Stáje byli krásně udržované a čisté. Kamila přišla k boxu se svým dočasným koněm. Jediné co udělala bylo vykulení očí a lapání po dechu. Larsen byl nádherný.

Pokračování příště!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama